Członkowie Komitetu Metalurgii Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2011-2014

Prof. Krzysztof FITZNER

- Przewodniczący

Prof. Mirosław KARBOWNICZEK

- Z-ca Przewodniczącego, Przewodniczący Sekcji Teorii Procesów Metalurgicznych

Prof. Józef Dańko

- Przewodniczący Sekcji Teorii Procesów Odlewniczych

Prof. Jan Dutkiewicz

- Przewodniczący Sekcji Metaloznawstwa

Prof. Jan Kazior

- Przewodniczący Sekcji Metalurgii Proszków

Prof. Roman KUZIAK

- Przewodniczący Sekcji Procesów Przeróbki Plastycznej

Prof. Kazimierz Świątkowski

- Sekretarz Naukowy

Prof. Paweł Zięba

- Redaktor Naczelny Archives of Metallurgy and Materials


Imię i Nazwisko Miejsce pracy, telefon
Prof. dr hab. inż.
Leszek Blacha
Prof. nzw. Politechniki Śląskiej
Politechnika Śląska, ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice tel.: 032-6034189, 6034117(03)
e-mail: Leszek.blacha@polsl.pl
Prof. dr hab. inż.
Marek Blicharski
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel.: 012-6172696
e-mail: mablich@agh.edu.pl
Prof. dr
Tadeusz Bołd
Instytut Metalurgii Żelaza, ul K. Miarki 12/14, 44-101 Gliwice tel.: 032 - 2345242 fax: 032-2345300
e-mail: tbold@imz.gliwice.pl
Prof.dr hab. inż.
Józef Dańko
Akademia Górniczo-Hutnicza, ul. Reymonta 23, 30-059 Kraków, tel.: 012 617 2726
e-mail: jd@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Jan Dutkiewicz
Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN, ul. Reymonta 25, 30-059 Kraków, tel.: 012-637 4200
e-mail: nmdutkie@imim-pan.krakow.pl
Prof.dr hab. inż.
Henryk Dyja
Politechnika Częstochowska, ul. Armii Krajowej 19, 42-200 Częstochowa, tel/fax.: 034-3250714
e-mail: dyja@wip.pcz.pl
Prof. dr hab. inż.
Krzysztof Fitzner
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel.: 012- 6173195
e-mail: fitzner@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Władysław GĄSIOR
Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN, Kraków
e-mail: nmgasior@imim-pan.krakow.pl
Prof. dr hab. inż.
Franciszek Grosman
Politechnika Śląska, ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice, tel/fax: 032-6034401,
e-mail: franciszek.grosman@polsl.pl
Prof. dr hab. inż.
Zbigniew Gronostajski
Politechnika Wrocławska, ul. Łukasiewicza 3, 50-371 Wrocław
e-mail: zbigniew.gronostajski@pwr.wroc.pl
Prof. dr hab. inż.
Edward Guzik
Akademia Górniczo Hutnicza Wydział Odlewnictwa ul. Reymonta 23 30-059 Kraków, tel. 012 617 27 39
e-mail: guz@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Zenon Ignaszak
Politechnika Poznańska Instytut Technologii Materiałów, ul. Piotrowo 3, 60-965 Poznań, tel. 061 665-24-60
e-mail: zenon.ignaszak@put.poznan.pl
Prof. dr hab. inż.
Mirosław Karbowniczek
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel.:
e-mail: mkarbow@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Jan Kazior
Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, Kraków tel.: 012-6283493
e-mail: kazior@mech.pk.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Andrzej Kocańda
Politechnika Warszawska, ul. Narbutta 25, 02-524Warszawa tel.: 022 849 9437
e-mail: a.kocanda@wip.pw.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Andrzej Korbel
czł. PAU
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel. 012-6172673,
e-mail: ankorbel@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Roman Kuziak
czł. PAU
Instytut Metalurgii Żelaza, ul. K. Miarki 12, 44-100 Gliwice
e-mail: rkuziak@imz.pl
Prof. dr hab. inż.
Jerzy Łabaj
Politechnika Śląska, ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice
e-mail: jerzy.labaj@polsl.pl
Prof. dr hab. inż.
Andrzej Łędzki
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel.: 012- 6172006, 6332613,
e-mail: aledzki@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Zbigniew Malinowski
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel.: 012-6172920
e-mail: malinows@metal.agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Zbigniew Pater
Politechnika Lubelska, ul. Nadbystrzycka 36, 20-109 Lublin
e-mail: z.pater@pollub.pl
Prof. dr hab. inż.
Maciej Pietrzyk
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel./fax: 012-617 2921
e-mail: pietrzyk@metal.agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Ferdynand Romankiewicz
Uniwersytet Zielonogórski Instytut Budowy i Eksploatacji Maszyn, ul. Podgórna 50 65-246 Zielona Góra, tel. 068 328-25-16
e-mail: f.romankiewicz@ibem.uz.zgora.pl
Prof. dr hab. inż.
Jerzy Siwka
Politechnika Częstochowska, ul. Armii Krajowej 19, 42-200 Częstochowa
e-mail: siwka@wip.pcz.pl
Prof. dr hab. inż.
Józef J. Sobczak
Instytut Odlewnictwa, ul. Zakopiańska73, 30-418, Kraków tel.: 012 261 8111 fax: 012 266 0870
e-mail: sobczak@iod.krakow.pl
Prof. dr hab. inż.
Józef Suchy
Akademia Górniczo Hutnicza Wydział Odlewnictwa ul. Reymonta 23 30-059 Kraków, tel. 12 617-27-01, 12 617-33-79
e-mail: jsuchy@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Jan Szajnar
Politechnika Śląska,
e-mail: jan.szajnar@polsl.pl
Prof. dr hab. inż.
Romana Śliwa
Politechnika Rzeszowska, ul. W. Pola 2, 35-959 Rzeszów
e-mail: rsliwa@prz.rzeszow.pl
Prof. dr inż.
Zbigniew Śmieszek
Instytut Metali Nieżelaznych, ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice tel.: 32-2380300,
fax: 032-2316933 oraz 032-3020681
e-mail: zbigniews@imn.gliwice.pl
Prof. dr hab. inż.
Kazimierz Świątkowski
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel.: 012-6172666
e-mail: kaski@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Józef Zasadziński
Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, tel.: 012-6172666
e-mail: zas@agh.edu.pl
Prof. dr hab. inż.
Paweł Zięba
Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN, Kraków
e-mail: nmzieba@imim-pan.krakow.pl
Created by Stanisław Węglarczyk